Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela zwykła - 19.09. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Prośmy o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700 z wyjątkiem poniedziałku, jutro Msza św. o godz. 700.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszam rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
 7. W sobotę 25 września odbędzie się Spotkanie Róż Żywego Różańca w Jodłówce
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym ciekawy artykuł o objawieniach Matki Bożej w La Salette.
 9. W zakrystii są jeszcze do odebrania zeszyty z kilku rejonów.

 

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli

 - Szczęść Boże !


24 Niedziela zwykła - 12.09. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne oraz składane dziś, w II niedzielę miesiąca. Proszę, aby ofiarę na kwiaty złożyły w miesiącu wrześniu rejony: 9, 10, 11, 12 . W modlitwie prośmy o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 3. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 1700.
 8. Proszę, aby kandydaci do bierzmowania, którzy mieli wyznaczone spotkania w grupach w środę przyszli na te spotkania w piątek o tych samych godzinach.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest wiele ciekawych artykułów poświęconych nowym błogosławionym: Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej.
 10. Chór mieszany „ECHO” w Krośnie rozpoczyna kolejny rok działalności artystycznej i zaprasza do zespołu osoby lubiące śpiewać. Próby odbywają się we wtorki o godz. 1800 Szczegóły na plakacie przy głównych drzwiach kościoła.

 

 

Wszystkim życzę wstawiennictwa nowych błogosławionych:
Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej

 - Szczęść Boże !


23 Niedziela zwykła - 05.09. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przypada Święto Narodzenia NMP.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi Na Mszę św. i spotkanie zapraszam wszystkich kandydatów, którzy mają w tym roku w październiku przyjąć Sakrament Bierzmowania (kl. VIII I i II średnia). Obecność wszystkich jest obowiązkowa!
 6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca na szczególne potrzeby naszej parafii.
 8. Trudna sytuacja w Afganistanie, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią – to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”. W całej Archidiecezji chcemy dziś wspomóc migrantów i uchodźców przybywających do naszego kraju. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony nowym błogosławionym: Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Róży Czackiej w cenie 10 zł.

 

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli

 - Szczęść Boże !


22 Niedziela zwykła - 29.08. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 3. W środę 1 września o godz. 800 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Proszę rodziców, by zatroszczyli się o to, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tej Mszy św. Proszę, aby młodzież i dzieci skorzystały ze spowiedzi na rozpoczęcie roku w poniedziałek i wtorek przed Mszą św. wieczorną. W środę o godz. 1700 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o nowe powołania oraz o jedność naszej parafi
 6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Spowiedź w I piątek od 1630. Chorych odwiedzę od godz. 900.
 7. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Trudna sytuacja w Afganistanie, a także kryzys na polskiej granicy z Białorusią – to powody uruchomienia przez Caritas Polska akcji „Afganistan”. W przyszłą niedzielę w całej Archidiecezji będziemy mogli wspomóc migrantów i uchodźców przybywających do naszego kraju. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 

Wszystkim życzę obfitych darów Ducha Świętego
z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego

 - Szczęść Boże !


21 Niedziela zwykła - 22.08. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi W czwartek wypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.
 5. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 

 

Wszystkim życzę opieki Matki Bożej Jasnogórskiej

 - Szczęść Boże !


20 Niedziela zwykła Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15.08. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, ofiary na opłacenie kosztów sprzątania, ofiary na inwestycję ogrzewania oraz ofiary na ławki składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dziś o godz. 1930 na krośnieńskim Rynku odbędzie się X Wieczór Pieśni Patriotycznych „Żeby Polska była Polską w wykonaniu Chóru Mieszanego „Echo”. Chór zaprasza do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych i powstańczych.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 4. Jutro 16 dzień miesiąca – nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi
 7. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone foldery „Lato z misjonarzem”. To akcja, która ma przybliżyć 22 misjonarzy pochodzących z naszej Archidiecezji. Jest to zachęta do modlitwy za nich oraz ewentualnego wsparcia swoją ofiarą. Dziękujemy w ich imieniu za wszelkie wsparcie.

 

 

Wszystkim życzę opieki Matki Najświętszej

 - Szczęść Boże !


19 Niedziela zwykła - 08.08. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne oraz za ofiary składane dziś, w II niedzielę miesiąca. Proszę, aby ofiarę na kwiaty złożyły w miesiącu sierpniu rejony: 5, 6, 7, 8 . W modlitwie prośmy o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi
 5. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 6. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie nasze Parafialne Dożynki – dziękczynienie za zbiory. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 7. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia o godz. 1930 na krośnieńskim Rynku odbędzie się X Wieczór Pieśni Patriotycznych „Żeby Polska była Polską w wykonaniu Chóru Mieszanego „Echo”. Chór zaprasza do wspólnego śpiewania najpiękniejszych pieśni patriotycznych i powstańczych.
 8. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty: śp. Grażyna Paczosa, Jan Wójcik, Paweł Marosz, Lucyna Dobrowolska, Jan Lawera, Maria Nogacz oraz Zenon Kamiński. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

 

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli

 - Szczęść Boże !


18 Niedziela zwykła - 01.08. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, ofiary na opłacenie kosztów sprzątania, ofiary na inwestycję ogrzewania oraz ofiary na ławki składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, po Mszy św. będzie zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.
 4. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów. W modlitwie w tym dniu polecajmy wszystkich duszpasterzy.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o nowe powołania oraz o jedność naszej parafi.
 8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Spowiedź w I piątek od 1630. Chorych odwiedzę od godz. 900.
 9. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca na szczególne potrzeby naszej parafii..
 10. Prałat Franciszek Brzyski, od jutra do czwartku, będzie sprawował kolejne msze św. pogrzebowe za śp. Józefa Waisa.

 

 

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli

 - Szczęść Boże !


17 Niedziela zwykła - 25.07. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, ofiary na opłacenie kosztów sprzątania, ofiary na inwestycję ogrzewania oraz ofiary na ławki składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Módlmy się o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy XXII Tydzień św. Krzysztofa pn. „W drogę do Źródła Życia”. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary składane z tej racji do puszek po Mszy św. przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy, wg zasady Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.
 3. Dziś dzień imienin ks. Biskupa Krzysztofa Chudzio – polecajmy Go w naszych modlitwach
 4. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi
 7. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 8. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Zgodnie z decyzją Metropolity Przemyskiego, w przyszłą niedzielę, będzie zbiórka do puszek jako pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach.
 10. Prałat Franciszek Brzyski będzie od czwartku sprawował kolejne msze św. pogrzebowe za śp. Józefa Waisa.

 

 

Wszystkim życzę opieki św. Krzysztofa

 - Szczęść Boże !


15 Niedziela zwykła - 11.07. 2021 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, ofiary na opłacenie kosztów sprzątania, ofiary na inwestycję ogrzewania oraz ofiary na ławki składane rejonowym, na tacę i konto parafialne oraz za składane dziś, w II niedzielę miesiąca. Proszę, aby ofiarę na kwiaty złożyły w miesiącu lipcu rejony: 1, 2, 3, 4 . Dziękuję grupie ofiarodawców z Potoka za złożoną większą ofiarę na ławki do naszego kościoła. Bardzo dziękuję i zachęcam kolejnych ofiarodawców. Trwają prace przy Parafialnym Centrum Kultury W modlitwie prośmy o Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafi
 5. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. we wszystkich intencjach Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 6. Wiesław, poza naszą parafią, od jutra przez cały tydzień, będzie sprawował msze św. pogrzebowe za śp. Danielę Kowalczyk

 

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli

 - Szczęść Boże !


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Andrzeja Boboli w Potoku, siedziba: Krosno, Potok 413.