Ogłoszenia parafialne

Wieczór Miłosierdzia 09.06.2023r.


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 04.06. 2023 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafial Zostały zamontowane relikwiarze w naszych ołtarzach na relikwie Świadków Miłosierdzia: św. S. Faustyny i św. Jana Pawła II. Zostaną one ufundowane przez Czcicieli Bożego Miłosierdzia z ofiar, które są zbierane w piątki. Bóg zapłać Czcicielom za składane ofiary.
 2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700, z wyjątkiem czwartku i piątku.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 800 i o 1030 z procesją eucharystyczną. Udamy się w tym roku z procesją w stronę rejonu 16 – p. Agnieszki Prajsnar. Proszę, aby ołtarze przygotowały w tym roku następujące rejony: I ołtarz obok p. Lipińskich – rejon p. Lucyny Kustroń, II ołtarz obok p. Winiarskich – rejon p. Wojciecha Wiatra, III ołtarz obok p. Targów – rejon p. Teresy Czekańskiej, IV ołtarz obok p. Chłapów – rejon p. Anny Lisowskiej. Proszę wszystkich w środę po Mszy św. wieczornej do kościoła, wtedy też będziemy mogli zabrać wszystko co będzie potrzebne do przygotowania ołtarzy. Proszę, abyśmy nie kupowali kwiatów, ale zrobili bukiety z kwiatów ogrodowych i polnych. Zapraszam w Boże Ciało, jak również w oktawie Bożego Ciała dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.
 6. W piątek III WIECZÓR MIŁOSIERDZIA. Uroczysta Msza św. o godz. 1900. Przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. PROCEJA ŚWIATŁA z obrazem Jezusa Miłosiernego, Relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II połączona z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwę będzie animował Chór „Przyjaciele Miłosierdzia”. Msza św. w intencjach zanoszonych przez Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia. Proszę byśmy przynieśli na procesję świece! Zapraszam wszystkich jak najliczniej. Zaprośmy także naszych bliskich, byśmy wspólnie wysławiali Boże Miłosierdzie. Dzieci zapraszam, by podczas procesji sypały kwiaty i chłopców dodzwonienia dzwonkami.
 7. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.
 8. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Paulina Stanisława Jaracz z naszej parafii oraz Mateusz Jakub Choszcz z parafii Wólka Mińska – zapowiedź II.
 9. Ks. Jerzy Niedbała rozpocznie od poniedziałku Msze św. pogrzebowe za śp. Zbigniewa Władykę.

 

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli

- Szczęść Boże !


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 28.05. 2023 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafial Dziękuję p. Józefowi Czekańskiemu za koszenie przed naszym Odpustem. Dziękuję p. Andrzejowi Wnenczakowi za przygotowanie brzózek na dzisiejszą Uroczystość – Zielone Święta. Bóg zapłać.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700, do środy połączone z nabożeństwem majowym.
 4. Jutro Święto NMP Matki Kościoła – II dzień Zielonych Świąt.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii oraz o nowe powołania, szczególnie z naszej parafii. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. Możliwość spowiedzi od godz. 1615. Chorych odwiedzę od godz. 900.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.
 10. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Paulina Stanisława Jaracz z naszej parafii oraz Mateusz Jakub Choszcz z parafii Wólka Mińska – zapowiedź I.
 11. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje w tym tygodniu nadal Msze św. za śp. Alicję Leszczyńską.
 12. 3 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się IV Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej – zachęcamy dzieci do wzięcia udziału.

 

 

Niech Duch Święty umacnia Was swymi darami

- Szczęść Boże !

 


VI Niedziela Wielkanocna 14.05. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Bóg zapłać za te ofiary oraz za składane dziś, w II niedzielę miesiąca. Proszę, aby ofiarę na kwiaty w miesiącu maju złożyły rejony 17, 18, 19, 20. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach, które prowadzimy przy naszej
 2. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700, z wyjątkiem wtorku, połączone z nabożeństwem majowym. Dzieci z klasy III przeżywają Biały Tydzień po Komunii św.
 3. We wtorek Uroczystość św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski. Dla naszej parafii jest to Uroczystość Odpustowa. W tym dniu wszyscy parafianie powinni uczestniczyć we Mszy św. Msze św. będą o godz. 800 i główna Uroczystość o godz. 1800 z udziałem kapłanów naszego dekanatu. Bądźmy wszyscy obecni, szczególnie podczas głównej Mszy św. o godz. 1800. Proszę, aby dzieci z klasy III oraz z kl. IV przyszły w strojach I-komunijnych.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu - otaczamy modlitwą kandydatów do święceń. W naszej parafii I Rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 1030.
 9. Ks. Jerzy Niedbała będzie sprawował w tym tygodniu, do czwartku, Msze św. pogrzebowe za śp. Mateusza Faliszka, a od piątku za śp. Alicję Leszczyńską.
 10. Ks. Prałat Franciszek Brzyski sprawuje Msze św. pogrzebowe za śp. Mirosława Pękalskiego (56 intancji).
 11. Chór „Echo” zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 28.06 – 7.07.2023, jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt pielgrzymki to 1115 zł + 502 €. Szczegóły w zakrystii.
 12. W zakrystii są do odebrania zeszyty z poszczególnych rejonów.

 

 

Niech ma Was w swojej opiece NMP

- Szczęść Boże !

 


Wieczór Miłosierdzia 12.05.2023r.


V Niedziela Wielkanocna 07.05. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach prowadzonych w nasze parafii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700 połączone z nabożeństwem majowym.
 4. Jutro Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka. Będziemy polecać Go w naszych modlitwach.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę zapraszam na Mszę św. i spotkanie rodziców dzieci z kl. III przed I Spowiedzią i Komunią św.
 6. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 7. W piątek dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty.
 8. W piątek w naszej parafii II WIECZÓR MIŁOSIERDZIA. Uroczysta Msza św. o godz. 1900. Po Mszy św. PROCEJA ŚWIATŁA z obrazem Jezusa Miłosiernego, Relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II połączona z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwę będzie animował Chór „Przyjaciele Miłosierdzia”. Msza św. w intencjach zanoszonych przez Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia. Proszę byśmy przynieśli na procesję świece! Zapraszam wszystkich jak najliczniej. Zaprośmy także naszych bliskich, byśmy wspólnie wysławiali Boże Miłosierdzie.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 1030.
 10. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca na szczególne potrzeby naszej parafii.
 11. K Jerzy Niedbała sprawuje w tym tygodniu Msze św. pogrzebowe za śp. Dariusza Gałuszkę.
 12. Na stoliku są wyłożone książki o Rodzinie Ulmów, która będzie beatyfikowana we wrześniu tego roku. Książka „Markowskie bociany” w cenie 15 zł. oraz dla dzieci „Boso do nieba” w cenie 5 zł. Ofiary za książki proszę wrzucać do skrzynki na stoliku. To nasz wkład w przygotowanie beatyfikacji.

 

 

Niech czuwa nad Wami Boże Miłosierdzie

- Szczęść Boże !

 


IV Niedziela Wielkanocna 30.04. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Bardzo dziękuję rodzinie z naszej parafii, która ufundowała figurę św. Siostry Faustyny. Bóg zapłać.  Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach prowadzonych w nasze parafii.
 2. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700 z wyjątkiem poniedziałku, jutro Msza św. o godz. 700. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
 4. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie przed sumą.
 5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii oraz o nowe powołania.
 7. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. Możliwość spowiedzi od godz. 1615. Chorych odwiedzę od godz. 900.
 8. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Tobiasz Wojciech Rodzinka z naszej parafii oraz Magdalena Karolina Zajchowska z parafii Szebnie – zapowiedź II.
 10. K Jerzy Niedbała sprawuje w tym tygodniu Msze św. pogrzebowe za śp. Wacława Radwańskiego.
 11. Na stoliku są wyłożone książki o Rodzinie Ulmów, która będzie beatyfikowana we wrześniu tego roku. Książka „Markowskie bociany” w cenie 15 zł. oraz dla dzieci „Boso do nieba” w cenie 5 zł. Ofiary za książki proszę wrzucać do skrzynki na stoliku. To nasz wkład w przygotowanie beatyfikacji.
 12. W maju Radio FARA zaprasza do wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej – codziennie  w Radiu i na kanale YouTube Radia FARA o godz. 2000.

 

 

Wszystkim życzę w maju opieki Matki Najświętszej

 - Szczęść Boże !

 


Wieczór Miłosierdzia 21.04.2023r.


II Niedziela Wielkanocna Uroczystość Bożego Miłosierdzia 16.04. 2023 r.

 

 1. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafia Proszę, aby ofiarę na kwiaty w miesiącu kwietniu złożyły rejony od 9 – 16. Jak widzimy, trwają prace przy naszych bocznych ołtarzach, chcemy je przygotować w tym tygodniu, by w piątek Ks. Biskup mógł dokonać poświęcenia ołtarza Bożego Miłosierdzia. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo we wszystkich prowadzonych pracach przy naszej parafii.
 2. Dziś Uroczystość Bożego Miłosierdzia, dzień szczególnej łaski Pana Jezusa. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas. Dziś także 16 dzień miesiąca – polecamy się opiece naszego Patrona, św. Andrzeja Boboli.
 3. Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 1700 z wyjątkiem poniedziałku i piątku. Jutro Msza św. o godz. 700, a w piątek o godz. 1800.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii. Zapraszam na Mszę św. kandydatów do bierzmowania z kl. VIII oraz ich rodziców. Młodzież otrzyma poświęcone krzyże podczas Mszy św.
 6. W piątek rozpoczynamy, w tym roku, WIECZORY MIŁOSIERDZIA w naszej parafii. Uroczysta Msza św. o godz. 1800, której przewodniczyć będzie Bp Krzysztof Chudzio. Podczas Mszy św. Ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Podczas Mszy św. Ks. Biskup poświęci figurę św. S. Faustyny i ołtarz Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. PROCEJA ŚWIATŁA z obrazem Jezusa Miłosiernego, Relikwiami św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II połączona z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwę będzie animował Chór „Przyjaciele Miłosierdzia”. Msza św. w intencjach zanoszonych przez Czcicieli  Bożego Miłosierdzia. Druga intencja – za młodzież, która przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia. Proszę byśmy przynieśli na procesję świece! Zapraszam wszystkich jak najliczniej. Zaprośmy także naszych bliskich, byśmy wspólnie wysławiali Boże Miłosierdzie.
 7. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje, do czwartku Msze św. pogrzebowe za śp. Zofię Budziak, a od soboty za śp. Marię Klatkę.
 8. We wtorek w Przychodni Lekarskiej w Jedliczu, możliwość skorzystania z różnych badań – szczegóły na tablicach w przedsionkach kościoła.
 9. W zakrystii są do odebrania zeszyty z poszczególnych rejonów.

 

 

Wszystkim życzę wielu łask
płynących ze zdroju Bożego Miłosierdzia

 - Szczęść Boże !

 


Adoracje

ADORACJA

WIELKI CZWARTEK

 

 

GODZINA

NR

REJON

 

 

 

2000

1.

p. Teresy Czekańskiej

 

 

 

2100

2.

p. Adriana Gieruli

 

 

 

2200

 

Zakończenie ADORACJI

 

 

ADORACJA

WIELKI PIĄTEK

GODZINA

NR

REJON

 

 

 

800

3.

p. Wojciecha Wiatra

 

 

 

900

4.

p. Anny Lisowskiej

 

 

 

1000

5.

p. Janiny Chrobak

 

 

 

1100

6.

p. Katarzyny Czelny

 

 

 

1200

7.

p. Marii Kalisz

 

 

 

1300

8.

p. Jadwigi Kędzierskiej

 

 

 

1400

9.

p. Beaty Gierlickiej

 

 

 

1500

10.

p. Wiesławy Malik

 

 

 

1600

11.

p. Haliny Rodzinki

 

 

 

1700

12.

p. Małgorzaty Danek

 

 

 

 

1800    LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

 

GODZINA

NR

REJON

 

 

 

2000

13.

p. Kamila Woźniaka

 

 

 

2100

14.

p. Lucyny Kustroń

 

 

 

2200

15.

p. Jolanty Jamróg

 

 

 

2300

16.

Agnieszki Prajsnar

 

 

 

 

ADORACJA

WIELKA SOBOTA

GODZINA

NR

REJON

 

 

 

800

17.

p. Barbary Skórki

 

 

 

900

18.

p. Krystyny Radwańskiej

 

 

 

1000

19.

p. Marii Wnenczak

 

 

 

1100

20.

p. Grażyny Pocenty

 

 

 

1200

21.

p. Bożeny Kłosowicz

 

 

 

1300

22.

p. Renaty Orzechowicz

 

 

 

1400

23.

p. Sylwi Gazdy

 

 

 

1500

24.

p. Barbary Komisarz

 

 

 

1600

Kandydaci do bierzmowania

 

 

 

1700

Akcja Katolicka
i Apostostwo Dobrej Śmierci

 

 

 

1800

Róże Różańcowe

 

1900    WIGILIA PASCHALNA


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Andrzeja Boboli w Potoku, siedziba: Krosno, Potok 413.