Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Adwentu - 03.12. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach, które prowadzimy w naszej parafii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Roraty codziennie wieczorem o godz.1700. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych -  niech będzie to czas pięknego adwentowego oczekiwania. Dzieci zapraszam z lampionami – w procesji będziemy wychodzić naprzeciw przychodzącego Jezusa. Proszę, aby dzieci przynosiły karteczki z dobrymi uczynkami i składały je w pustym żłóbku, będzie to nasz duchowy dar dla przychodzącego Jezusa.
 3. Dziś na sumie zostaną uroczyście poświęcone opłatki, które rejonowi rozniosą do naszych domów. Ofiary z tej racji składane przeznaczone będą na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła. Niestety każdego roku dokładamy ze środków inwestycyjnych kilka tysięcy zł., by opłacić koszty ogrzewania w kościele. W tym roku nadal będziemy ogrzewać kościół gazem. Gdyby każda rodzina złożyła minimum 50 zł na ogrzewanie to nie musielibyśmy dokładać z innych środków inwestycyjnych przeznaczonych na inne cele. Dlatego proszę wszystkich parafian o zrozumienie i ofiarność. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę zapraszam na Mszę św. i spotkanie w kościele wszystkich Rejonowych. Wtedy też będzie można odebrać opłatki dla swojego rejonu.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca, o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii oraz o nowe powołania. W czwartek na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VI i VII.
 6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. Zapraszam dzieci z klasy trzeciej. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki NMP.
 7. W przyszłą niedzielę składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 8. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje nadal Msze św. pogrzebowe za śp. Marcina Buczka.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy dwumiesięcznik popularnonaukowy „Historia Kościoła”. Są ciekawe artykuły: Skąd wiemy, że Jezus istniał naprawdę, Kto zabił ks. Blachnickiego, czy artykuł poświęcony Inkwizycji. Jest on w cenie 12 zł.
 10. W zakrystii są do odebrania zeszyty z poszczególnych rejonów.

 

 

Wszystkim życzę opieki Matki Bożej
do owocnego przeżywania Adwentu

- Szczęść Boże !


Święto Niepodległości


31 Niedziela zwykła - 5.11. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Pamiętajmy o modlitwie prosząc o Boże błogosławieństwo w pracach prowadzonych przy naszej parafii.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 1700. Po Mszy św. modlitwa wypominkowa. W niedzielę wypominki przed sumą. Zachęcam wszystkich do tej modlitwy, przychodźmy całymi rodzinami, by modlić się za naszych zmarłych.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli.
 7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca na szczególne potrzeby naszej parafii.
 8. W przyszłą niedzielę w naszym kościele program patriotyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej Szkoły Podstawowej w Potoku pt. „Odpowiedz nam, moja Ojczyzno”. Program rozpocznie się o godz. 1000. Przyjdźmy jak najliczniej okazując wdzięczność tym wszystkim, którzy ten program przygotowali.
 9. W przyszłą niedzielę, w parafii Farnej w Krośnie odbędzie się dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów. O 1730 katecheza o życiu i świętości Rodziny Ulmów, o 1800 uroczysta Msza św.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są jeszcze wyłożone kartki wypominkowe. Proszę przynosić wypisane wypominki do zakrystii, wtedy też otrzymamy kartkę z konkretnymi datami. Pamiętajmy w tej modlitwie o naszych zmarłych.
 11. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje Msze św. pogrzebowe za śp. Marcina Buczka.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

 

 

Życzę Wam wstawiennictwa Świętych Patronów

- Szczęść Boże !


30 Niedziela zwykła - 29.10. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Pamiętajmy o modlitwie prosząc o Boże błogosławieństwo w pracach prowadzonych przy naszej parfii.
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 1530, a po nim Msza św.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 1700. Po Mszy św., do wtorku modlitwa różańcowa, od czwartku modlitwa wypominkowa. Zachęcam wszystkich do tej modlitwy, przychodźmy całymi rodzinami, by modlić się za naszych zmarłych.
 4. Jutro modlimy się za naszą parafię w 49 rocznicę jej powstania, a we wtorek 24 rocznica poświęcenia naszego kościoła.
 5. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto nakazane. Msze św. będą o godz. 800 i suma o 1030. Po sumie procesja na cmentarz. Po południu Mszy św. nie będzie – jest to czas, by odwiedzić groby naszych zmarłych na innych cmentarzach. Bardzo Was zachęcam do udziału we Mszy św. o 1030 w naszej parafii, byśmy jak najliczniej przeszli z procesją na cmentarz modląc się za naszych zmarłych. Na cmentarzu zostanie poświęcony nowy krzyż. Podczas procesji modlitwa wypominkowa. Na cmentarzu, jak co roku, będzie kwesta do puszek. W tym roku ofiary będą przeznaczone na ufundowanie nowego krzyża z okazji misi św. i konsekracji nasze świątyni. Zadbajmy też  porządek na grobach naszych bliskich.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek o 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii oraz o nowe powołania. W czwartek Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 800 i po południu o godz. 1700 wraz z modlitwą wypominkową.
 8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. Chorych odwiedzę od godz. 900. Po południu możliwość spowiedzi od godz. 1600.
 9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę przynosić wypisane wypominki do zakrystii, wtedy też otrzymamy kartkę z konkretnymi datami. Będziemy modlić się za naszych zmarłych oraz zyskiwać za nich dar odpustów.
 11. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje do środy Msze św. za śp. Zygmunta Lichonia, a od czwartku rozpocznie Msze św. za śp. Marcina Buczka.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

 

 

Życzę Wam wstawiennictwa Wszystkich Świętych

- Szczęść Boże !

 


29 Niedziela zwykła - 22.10. 2023 r.

 

 1. Gościmy dziś w naszej parafii O. Stanisława z Zakonu OO. Redemptorystów, który wraz z O. Ryszardem będą prowadzić misje w naszej parafii w przyszłym roku przed 50 rocznicą powstania parafii i Uroczystością konsekracji naszego kościoła. Chcemy od dziś rozpocząć nasze roczne duchowe przygotowanie do tego ważnego dla nasze parafii wydarzenia.
 2. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień Misyjny. Taca dzisiejsza na potrzeby misji. Po Mszy św. składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 1700, a po niej modlitwa różańcowa. W niedziele Różaniec o godz. 1530, a po nim bezpośrednio Msza św. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w tych ostatnich dniach października.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli.
 7. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Wywieszone są także na tablicach grupy (6 grup) z poszczególnymi dniami, w których będziemy modlić się za naszych zmarłych (5 razy w miesiącu). Proszę, by przynosić wypisane wypominki do zakrystii, wtedy też otrzymamy kartkę z konkretnymi datami. Będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, gdyż za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Zapraszam wszystkich do tej ważnej modlitwy za naszych zmarłych.
 8. W ubiegłą niedzielę podczas rozprowadzania kremówek złożyliśmy dla naszej Oazy 5.120 zł. Bardzo wszystkim w ich imieniu dziękuję.
 9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy.
 10. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje do czwartku Msze św. za śp. Grażynę Kędzierską, a od piątku rozpocznie Msze św. za śp. Zygmunta Lichonia.
 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 12. W zakrystii są jeszcze do odebrania zeszyty z poszczególnych rejonów.

 

 

 

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli

- Szczęść Boże !


28 Niedziela zwykła - 15.10. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Dziękuję rodzinie z naszej parafii za ofiarę 5.000 zł na kapliczki Bożego Miłosierdzia – dziękuję za ten dar serca. Proszę, aby ofiarę na kwiaty w miesiącu październiku złożyły rejony 13, 14, 15, 16. Proszę o modlitwę o Boże błogosławieństwo w pracach, które prowadzimy w naszej parafii.
 2. Dziś obchodzimy w naszej Ojczynie XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dzieci i młodzież z Oazy rozprowadzają „kremówki papieskie”, z których ofiary przeznaczone będą dla naszej Oazy. Jest to dar naszego serca dla dzieci i młodzieży. Proszę wszystkich o hojność serca. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kremówek. Dziękuję darczyńcom i sponsorom: cukierni „Jagusia”, cukierni „ Ania”, naszej drukarni FOL-GRAF oraz indywidualnym sponsorom i dobrym ludziom. Bardzo dziękuję paniom, które przygotowały dla nas ponad 600 kremówek. Dziękuję też dzieciom i młodzieży z Oazy. Składka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia będzie w przyszłą niedzielę.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 1700, a po niej modlitwa różańcowa. W niedziele Różaniec o godz. 1530, a po nim bezpośrednio Msza św. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.
 4. Jutro 16 dzień miesiąca, modlimy się do naszego Patrona, św. Andrzeja Boboli w intencji naszej parafii i naszych rodzin. Jutro tez rocznica święceń biskupich Abpa Józefa Michalika, modlimy się w jego intencji.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę Święto św. Łukasza – modlimy się w int. służby zdrowia oraz naszego p. Organisty.
 6. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 7. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli.
 8. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki wypominkowe. Wywieszone są także na tablicach grupy (6 grup) z poszczególnymi dniami, w których będziemy modlić się za naszych zmarłych (5 razy w miesiącu). Proszę, by przynosić wypisane wypominki do zakrystii, wtedy też otrzymamy kartkę z konkretnymi datami. Będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia, gdyż za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Zapraszam wszystkich do tej ważnej modlitwy za naszych zmarłych.
 9. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje nadal Msze św. za śp. Grażynę Kędzierską.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
 11. W zakrystii są do odebrania zeszyty z poszczególnych rejonów.

 

Wszystkim życzę opieki
Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego

- Szczęść Boże !


VII Wieczór Miłosierdzia 13.10.2023r.


27 Niedziela zwykła - 8.10. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w pomogli w przygotowaniu w ubiegłą niedzielę naszych uroczystości – otwarcia i poświęcenia PCK oraz koncertu Pop-Oratorium „ Przy Sercu Twoim”. Bardzo wszystkim dziękuję. Dziękuję również rodzinie z nasze parafii, która ufundowała figurę św. Jana Pawła II, dziękujemy za ten dar serca. Bóg zapłać.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne. Dziękuję za ofiary składane dziś w II niedzielę miesiąca na szczególne potrzeby naszej parafii.
 3. W tygodniu Msza św. o godz. 1700, a po niej modlitwa różańcowa, z wyjątkiem piątku. W niedziele Różaniec o godz. 1530, a po nim bezpośrednio Msza św. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – modlimy się o jedność naszej parafii.
 6. W piątek w naszej parafii kolejny WIECZÓR MIŁOSIERDZIA. Uroczysta Msza św. o godz. 1900. Po Mszy św. PROCEJA ŚWIATŁA z obrazem Jezusa Miłosiernego, Relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II połączona z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Naszą modlitwę będzie animował Chór „Przyjaciele Miłosierdzia”. Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia. W piątek nabożeństwo różańcowe o godz. 1830 jako przygotowanie duchowe do naszej Uroczystości.  Przed Mszą św. będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Miłosierdzia. Proszę byśmy przynieśli na procesję świece! Zapraszam wszystkich jak najliczniej. Zaprośmy także naszych bliskich, byśmy wspólnie wysławiali Boże Miłosierdzie.
 7. W przyszłą niedzielę 15 października obchodzimy w naszej Ojczynie XXIII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dzieci i młodzież z Oazy będą rozprowadzać „kremówki papieskie”, z których ofiary przeznaczone będą dla naszej Oazy. Nie jest to zapłata za kremówkę, ale dar naszego serca dla dzieci i młodzieży. Proszę wszystkich o hojność serca. Składka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie w niedziele po Dniu Papieskim (czyli od dziś za dwa tygodnie).
 8. Ks. Jerzy Niedbała sprawuje nadal Msze św. za śp. Grażynę Kędzierską.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

 

 

Wszystkim życzę opieki
Matki Bożej

 Szczęść Boże !


26 Niedziela zwykła - 1.10. 2023 r.

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii składane rejonowym, na tacę i konto parafialne.
 2. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Dzisiaj w naszej parafii POP-ORATORIUM „Przy Sercu Twoim” Będzie obecny Ks. Biskup i zaproszeni goście z MKiDN z Warszawy. O 15 30 ks. Biskup dokona poświęcenia Parafialnego Centrum Kultury, zaś o godz. 17 45 (15 min. przed rozpoczęciem POP-ORATORIUM) ks. Biskup poświęci figurę św. Jana Pawła II w ołtarzu Matki Bożej Jasnogórskiej. Zapraszam Was, drodzy parafianie, jak najliczniej na uroczyste poświęcenie i koncert POP-ORATORIUM „Przy Sercu Twoim”. Przekażmy te informację innym i zaprośmy naszych bliskich do naszego kościoła na godz. 17 45 . Będzie bezpośrednia transmisja naszej Uroczystości poprzez Archidiecezjalne Radio FARA oraz Telewizję internetową. Na stronie naszej parafii jest link do bezpośredniej transmisji. Dziś nie będzie jeszcze Mszy św. po południu. Będzie koncert, którym uczcimy Matkę Najświętszą.
 4. W tygodniu Msza św. o godz. 17 00 , a po niej modlitwa różańcowa. W niedziele Różaniec o godz. 15 30 , a po nim bezpośrednio Msza św. W październiku od przyszłej niedzieli będzie Msza św. po południu połączona z modlitwą różańcową. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych jak najliczniej do wspólnej modlitwy różańcowej. Za odmówienie tej modlitwy w kościele przed Najświętszym Sakramentem możemy zyskać odpust zupełny. Dzieci otrzymają na jutrzejszym nabożeństwie plansze, do których codziennie będą zbierać kolejne naklejki. Dzieci będą także prowadzić różaniec oraz losować codziennie figurkę Matki Bożej oraz inne niespodzianki. Bardzo zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek o 16 00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja najpierw prowadzona, następnie w ciszy – modlimy się o      jedność naszej parafii oraz o nowe powołania. W czwartek zapraszam na Mszę św. i spotkanie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z kl. VI i VII. W czwartek wspomnienie św. Siostry Faustyny.
 8. W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencjach zanoszonych przez czcicieli. Chorych odwiedzę od godz. 9 00 . Po południu możliwość spowiedzi od godz. 16 15 , Msza św. o godz. 17 00 . W piątek zapraszam na spotkanie rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.
 9. W sobotę wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
 10. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca – taca na szczególne potrzeby naszej parafii.
 11. Ks. Jerzy Niedbała do wtorku sprawuje Msze św. pogrzebowe za śp. Bogdana Jakubowskiego, a od czwartku za śp. Grażynę Kędzierską.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest specjalny nr Gość Extra poświęcony Matce Bożej w cenie 14 zł.

 

Wszystkim życzę opieki
Królowej Różańca Świętego
- Szczęść Boże !


POP - Oratorium informacja o dofinansowaniu


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Andrzeja Boboli w Potoku, siedziba: Krosno, Potok 413.